Mecz pomiędzy Frosinone i AS Roma zakończony wynikiem 0-3 na obiekcie Stadio Benito Stirpe

Wczoraj, 18 lutego 2024 roku, na Stadio Benito Stirpe odbył się zacięty mecz między Frosinone a AS Roma w ramach 25. kolejki Serie A. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny AS Roma 3-0, po golkach strzelonych w drugiej połowie, co przyniosło im cenne punkty na drodze do dalszej walki o mistrzostwo ligi. Wynik na przerwę wskazywał minimalną przewagę AS Roma 1-0, ale po przerwie goście zdołali wykazać się skutecznością, czym zapewnili sobie pewne zwycięstwo.

Mecz Serie A: Frosinone - AS Roma 0-3

Wczoraj na Stadio Benito Stirpe odbyło się starcie pomiędzy drużyną Frosinone a gośćmi z AS Roma. Mecz miał miejsce o godzinie 17:00, a sędzią głównym spotkania był Antonio Giua z Włoch. Atmosfera na stadionie była gorąca, kibice dopingowali swoje zespoły od pierwszej minuty.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele bramek, jednak to goście z Rzymu wyszli na prowadzenie w 38. minucie. D. Huijsen strzelił gola po asyście G. Manciniego, dając AS Romie przewagę 1-0 na przerwę.

W drugiej połowie nie zabrakło emocji. W 71. minucie S. Azmoun podwyższył wynik na 2-0, sprawiając radość fanom AS Roma. Na 10 minut przed końcem L. Paredes ustalił ostateczny wynik na 3-0, zapewniając swojej drużynie komfortową wygraną.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki, z kolei żadna z nich nie zanotowała czerwonej kartki. W drużynie gospodarzy kartki obejrzało kilku zawodników, natomiast po stronie gości kartki przyznano m.in. Huijsenowi, Manciniemu oraz Azmounowi.

Po tym zwycięstwie AS Roma ma w planach kolejne spotkania, m.in. z Feyenoordem, Torino i Monzą. Natomiast Frosinone zmierzy się z Juventusem, Leccem i Sassuolo. Mecz zakończył się wynikiem 0-3 na korzyść drużyny z Rzymu, która zgarnęła pełną pulę punktów.