AC Milan - Frosinone, wynik meczu: 3-1

Wczorajszy wieczór na Stadio Giuseppe Meazza był pełen emocji, gdyż AC Milan podejmował zespół Frosinone w ramach 14 kolejki Serie A. Gospodarze wyszli zwycięsko z tego starcia, pokonując rywali 3-1, pomimo że na przerwę schodzili z minimalnym prowadzeniem 1-0.

Mecz pomiędzy drużynami: AC Milan (Gospodarz) przeciwko Frosinone (Goście)

Enzo Barrenechea 63'

Następne mecze dla AC Milan: Atalanta, Newcastle, Monza.

Następne mecze dla Frosinone: Torino, Lecce, Pogon Szczecin.

Relacja z meczu AC Milan - Frosinone

Nie lada emocje towarzyszyły piłkarskim fanom, gdyż na Stadio Giuseppe Meazza miało miejsce starcie pomiędzy drużynami AC Milan i Frosinone. W pierwszej połowie gospodarze kontrolowali grę, próbując znaleźć lukę w obronie gości. W 43. minucie to właśnie Luka Jović wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania na korzyść Milanu. Przewaga gospodarzy była widoczna, jednak Frosinone nie zamierzało bez walki oddać zwycięstwa.

Po przerwie sytuacja się nie zmieniła, a drużyna z Mediolanu nadal narzucała swoje tempo. W 50. minucie to Christian Pulišić zdobył bramkę, podnosząc prowadzenie AC Milan na 2-0. Goście próbowali odpowiedzieć, lecz defensywa gospodarzy była niezwykle skuteczna. W 74. minucie Fikayo Tomori ustalił wynik na 3-0, zapewniając swojej drużynie komfortową przewagę.

Nieco napięcia wzbudziła bramka zdobyta przez Matteo Brescianini dla Frosinone w 82. minucie, lecz ostatecznie nie zdołała ona zagrozić dominacji AC Milan. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy, którzy zasłużenie sięgnęli po trzy punkty.

Mecz nie obył się bez kartek, a żółte kartki zostały pokazane Lukowi Jovićowi z Milanu oraz Enzo Barrenechei z Frosinone. Czerwone kartki nie zostały w tym meczu wykorzystane. Przy sprzyjającej atmosferze Stadio Giuseppe Meazza, fani piłki nożnej zostali obdarowani widowiskiem pełnym emocji oraz efektownych akcji.